Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Úžasných pět let na Marsu


Přijďte se podívat do letního kina na hvězdárně Vsetín, co je nového ve výzkumu Marsu. Přednáší známý popularizátor kosmonautiky Michal Václavík.

prefix img

Známý popularizátor kosmonautiky, astronom a vysokoškolský pedagog v jedné osobě Michal Václavík přijede v pátek 24. září na Vsetín. V letním kině na hvězdárně popovídá od 20:00 hodin o novinkách výzkumu Marsu. Za špatného počasí se akce uskuteční v přednáškovém sále hvězdárny.

PROGRAM

Vsetínský rodák Michal Václavík je zaměstnancem České kosmické kanceláře a zároveň i českým zástupcem v Evropské kosmické agentuře. Jeho přednáška na hvězdárně nese název Úžasných pět let na Marsu a účastníkům přiblíží formou zajímavého povídání a projekcí nejnovější výstupy průzkumu „rudé planety“. Ten je nyní prioritou řady kosmických agentur. Rozšířila se skupina automatických a robotických strojů, kteří planetu zkoumají z oběžné dráhy, povrchu a nově i při krátkých letech v marsovské atmosféře. Unikátní přístupy a moderní vědecké přístroje posunuli naše poznání Marsu ohromně dopředu a začali také novou kapitolu spojenou s hledáním vhodných podmínek pro život. O tom všem a mnohém dalším v pátek 24. září na Hvězdárně Vsetín.

VSTUPNÉ

Plné 50 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 100 Kč.

UPOZORNĚNÍ

Akci provází opatření k zajištění zdraví účastníků a omezení šíření onemocnění COVID 19. Program může být změněn na základě aktuální epidemiologické situace. Sledujte naše stránky www.muzeumvalassko.cz a Facebook nebo Instagram @muzeumregionuvalassko.

Úžasných pět let na Marsu Úžasných pět let na Marsu Úžasných pět let na Marsu


| Autor: Koňařík | Vydáno dne 20.9.2021 |