Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Templářské slavnosti


Také letos se můžete těšit na Vaše oblíbené Templářské slavnosti. Akce proběhne na zámku a hvězdárně Vsetín v sobotu 17. srpna.

prefix img

Vystoupení historických šermířů, ukázky dobové kuchyně, hudební vystoupení, velká ohňová show i spoustu zábavných aktivit a gastronomických dobrot pro celou rodinu. To vše a mnohé další chystá Muzeum regionu Valašsko v rámci tradičních Templářských slavností, které proběhnou v sobotu 17. srpna na zámku a hvězdárně Vsetín. Přinášíme Vám první informace, další budeme průběžně doplňovat.

ODKAZ NA TEMPLÁŘSKOU TRADICI

Největší akce v kalendáři Muzea regionu Valašsko odkazuje na dávnou přítomnost rytířského řádu templářů v našem regionu a jeho spojitost s počátky města Vsetína. Templáři zde působili krátkou dobu, ale výrazně se podíleli na kolonizaci Vsetínska a růstu samotného městečka. Ostatně i první písemná zmínka o Vsetíně pochází z templářské listiny vydané v roce 1308.

TRADIČNÍ LÁKADLA I ZAJÍMAVÉ NOVINKY

Akce, na kterou přijíždějí davy lidí z širokého okolí, i letos sází na osvědčenou programovou osu. Prostranství před zámkem Vsetín se promění na malé středověké ležení s dobovým jarmarkem a vystoupeními šermířů, kejklířů či hudebníků. Účast už potvrdili šermířské skupiny Rebelius a Burgmistři. Přijede také Valašská garda a Čeládka řemeslná. Návštěvníci se mohou těšit i na parádní ohňovou show, která udělá tradiční tečku za celou slavností. Na templářských slavnostech nebude chybět tradiční guláš a spousta dalších dobrot na jídlo a pití pro dospělé i děti.

 

Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti Templářské slavnosti


| Autor: Koňařík | Vydáno dne 13.6.2024 |