Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Letní dobrodružství v muzeu


Zpestřete si návštěvu poboček Muzea regionu Valašsko pátračkou po pokladu. Užijete si prima rodinnou zábavu a navíc ušetříte za vstupné.

prefix img

Také letos si budete moci zpříjemnit návštěvu poboček Muzea regionu Valašsko oblíbenou prázdninovou hrou s názvem Letní dobrodružství v muzeu. Jedná se o klasickou pátračku po pokladu, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, které vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Přijďte si užít společnou rodinnou zábavu i zajímavé poznání. Navíc můžete výrazně ušetřit za vstupné.

ZÁMEK KINSKÝCH VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Pátrání po Reichově skleněném pokladu začne ve výstavě Světlo s vůní petroleje, kde se hledači se sklářskou dynastií rodiny Reichů také seznámí. Další cesta vede skrze výstavu pestrého skla a rozměrných obrazů kolem světla z Titaniku až po exponáty připomínající 140 let od založení valašskomeziříčského muzea. Při pečlivém prozkoumávání zámeckých zákoutí hledači pokladu narazí i na zkameněliny z pravěku a zažijí proměnu krajiny ze středověku do součastnosti. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

ZÁMEK VSETÍN

Valašské kopce bývají obzvlášť v letní sezoně v obležení turistů. Zároveň jsou ale i domovem tří našich velkých šelem – medvěda, vlka a rysa. Ten největší z nich Vás v prostorách vsetínského zámku provede svým královstvím, a pokud budete pozorní a obezřetní, odměna v podobě truhly s pokladem Vás nemine. Zámek Vsetín má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

Před dávnými, pradávnými časy žili na zámcích princezny, princové, ale možná také nadpřirozené či strašidelné bytosti. Přivřete oči, zasněte se a vnímejte tu kouzelnou atmosféru i vůni prastarých dob. Čeká na vás pohádkové dobrodružství, ale poznáte i skutečné majitele našeho krásného zámku, kteří zde před sto lety žili. Odhalíte záhadu ztraceného šperku a najdete zámecký poklad? Zámek má během letních prádznin otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

KOSTEL NEJSV. TROJICE VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

Po pokladu můžete pátrat i v téměř 500 let starém polodřevěném kostele, který střeží kamenické památky z období renesance a baroka. Není v okolí povolanějšího průvodce zdejším lapidáriem, než je ještěrka Lapi. Kostel a jeho okolí zná jako své boty. Pojďte společně odhalit nejrůznější zákoutí areálu kostela Nejsvětější Trojice a užít si přitom prima zábavu i zajímavé poznání. Kostel je během letních prádznin otevřen denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00 hodin.

HVĚZDÁRNA VSETÍN

Na vsetínské hvězdárně čekají na hledače pokladů úkoly z astronomie, kosmonautiky a meteorologie. Během jejich plnění si projdete hvězdárnu včetně kopule s dalekohledy a také venkovní areál s unikátním modelem Sluneční soustavy či meteorologickou stanicí. Úspěšným vyřešením úkolů se získá číselný kód k otevření trezoru s pokladem. Hvězdárna má otevřeno v pracovních dnech od 9:00 do 15:00 hodin.

VSTUPNÉ

Při prvním zakoupení vstupného do celého muzea obdrží návštěvník soutěžní kartičku. V dalších objektech při jejím předložení dostane 50% slevu z běžného vstupného určeného pro věk účastníka hry.

Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu Letní dobrodružství v muzeu


| Autor: Koňařík | Vydáno dne 13.6.2024 |