Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Jarní prázdniny s muzeem


Zpestřete si jarní prázdniny programem plným kreativní zábavy a zajímavého poznání, který proběhne od 14. do 17. února na zámku a hvězdárně Vsetín.

prefix img

Přemýšlíte, jak zabavit své ratolesti během blížících se jarních prázdnin? Muzeum regionu Valašsko má pro vás zajímavou nabídku. Od úterý 14. do pátku 17. února pořádá ve svých objektech na zámku a hvězdárně Vsetín tradiční programy plné tvoření, her a zábavného poznání nazvané Jarní prázdniny s muzeem. Na zámku vás každý den v době od 10 do 15 hod. čekají kreativní výtvarné dílničky a pátrací hra. V rámci jednoho vstupného se budete moci podívat i na vyhlídkovou věž, výstavy či do rytířské herny v Templářském sklípku. Hvězdárna připravuje prohlídky svých prostor, včetně kopule s dalekohledy, interaktivní zábavu, videoprojekce pro děti či pozorování Slunce. Večer si zde už v rámci jiné, samostatné akce Rande s planetami můžete přijít prohlédnout nejjasnější planety únorové noční oblohy (více ZDE).


PROGRAM

Zámek Vsetín

  • 14. 2. – Na skle malované: V úterý si vyzkoušíme malování na sklo. Budeme malovat pravými sklářskými barvami, které se vypalují ve sklářské peci. Můžete se inspirovat vzory, které se malovaly před sto lety v moravských sklárnách – byly to různé květiny, puntíky atd. Můžete také nahlédnout, jaké malované sklo ukrývají naše muzejní depozitáře. Skleničky budou vypáleny v muzeu, následující týden si je můžete vyzvednout.
  • 15. 2. – Kulička z vlny: Ve středu se budeme věnovat zpracování vlny. Dozvíte se, jak dlouhá byla cesta od ovcí ze salaše po pletený svetr. Vyzkoušíme plstění a vyrobíme si jarní dekorace z vlny.
  • 16. 2. – Vůně heřmánku: K jaru patří květy, a tak si připomeneme, co všechno už zase brzy pokvete na našich loukách. Dozvíte se také, jaká bylina vyhání neduhy z těla ven či ze kterých květů se připraví čaj nebo mast. Ochutnáme bylinkové čaje našich babiček.
  • 17. 2. – Masopust: V pátek nás čeká výroba tradiční masopustních masek.

Hvězdárna Vsetín

  • 14.–17. 2. | 10:00–15:00 hod. – Pozorování Slunce a slunečních skvrn, prohlídka pozorovatelny s dalekohledy, výstavky meteoritů a v areálu hvězdárny modelů planet Sluneční soustavy a meteorologické stanice. Můžete si také vyzkoušet interaktivní optické exponáty nebo jednoduché hry a kvízy na počítačových kioscích.
  • 14.–17. 2. | 14:00–15:00 hod. – Krátké animované příběhy pro malé i větší děti na společné téma "vesmír".
VSTUPNÉ

Plné 50 Kč, snížené 40 Kč (děti 6 až 15 let, studenti, senioři, ZTP), děti do 6 let zdarma, rodinné 120 Kč. Do každého objektu se platí zvlášť!

 

Jarní prázdniny s muzeem Jarní prázdniny s muzeem Jarní prázdniny s muzeem Jarní prázdniny s muzeem Jarní prázdniny s muzeem Jarní prázdniny s muzeem Jarní prázdniny s muzeem


| Autor: Koňařík | Vydáno dne 25.1.2023 |