Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Světový kosmický týden 2014

Zveme vás na již tradiční každoroční akci, která se na vsetínské hvězdárně koná v rámci Světového kosmického týdne. Na pátek 10. října bude pro příznivce kosmonautiky přichystána přednáška s názvem SONDA ROSETTA, ANEB DLOUHÁ POUŤ ZA TAJEMSTVÍMI KOMETY. Na akci konanou v rámci Světového kosmického týdne je VSTUP ZDARMA!

Znak OSN
Obr. 1: Logo Organizace spojených národů OSN.
Znak World Space Week
Obr. 2: Logo Světového kosmického týdne
Plakát SKT 2014
Obr. 3: Plakát přednášky

Světový kosmický týden byl poprvé vyhlášen v roce 1999 Organizací spojených národů a americkou nevládní společností Spaceweek International Association, která celou akci celosvětově koordinuje. Hlavním úkolem a ideou Světových kosmických týdnů je informovat širokou veřejnost o objevech a pokrocích ve využití vesmíru a především přivést mládež k jeho poznávání. Česká republika (a s ní i Hvězdárna Vsetín) se k akcím Světového kosmického týdne poprvé přihlásila v roce 2002.

Přednáška:

SONDA ROSETTA, ANEB DLOUHÁ POUŤ ZA TAJEMSTVÍMI KOMETY

10. října v 18:00 hodin, přednáší Miroslav Jedlička
Je tomu více než 10 let, kdy evropská sonda Rosetta odstartovala z kosmodromu Kourou na dalekou cestu Sluneční soustavou, při které navštívila několik planetek. Nyní je konečně blízko svého hlavního cíle. Tím je kometa 67P/Churyumov-Gerasimenko. Na této přednášce vás seznámíme s průběhem mise a plánovaným velkolepým finále - přistáním pouzdra Philae na povrch komety.


| Autor: Miroslav Jedlička | Vydáno dne 08. 10. 2014 | 1897 přečtení | Vytisknout článek