Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Evropská noc vědců 2015

Stejně jako každý rok, tak i letos se pracovníci vsetínské hvězdárny připojí k celoevropské iniciativě známé pod názvem Noc vědců. Tato akce má za úkol ukázat veřejnosti, že věda není jen nudná, ale dokáže být i zábavná a hravá. Letošní Noc vědců proběhne v pátek 25. září.

Noc vědců
Obr. 1: Logo projektu Noc vědců.
Plakát Noc vědců 2015
Obr. 2: Plakát Noci vědců.

Program:

Tentokrát jsme pro veřejnot přichystali malé překvapení v podobě pozorování Měsíce pomocí přenosného dalekohledu přímo z centra města. Bude se jednat o ochutnávku astronomického pozorování pro náhodné kolemjdoucí lidi, kteří se ještě neměli šanci seznámit se vsetínskou hvězdárnou. Pozorování se uskuteční na chodníku mezi Smetanovou ulicí a parkovištěm u Věžáku. V těchto místech nás naleznete za příznivého počasí (bezmračná obloha) od 20:00 do 22:00 hodin.

Pro zájemce o plnohodnotné astronomické pozorování bude pomocí dalekohledů na vsetínské hvězdárně připraveno sledování nejen Měsíce, ale i ostatních vesmírných objektů. Pozorování proběhne za bezmračné oblohy v čase od 20:30 do 22:30 hodin. V případě nepříznivého počasí bude na hvězdárně přichystán náhradní program v podobě exkurze a videoprojekce.

Vstup na všechny akce v rámci Noci vědců je ZDARMA!


| Autor: Miroslav Jedlička | Vydáno dne 16. 09. 2015 | 1344 přečtení | Vytisknout článek