Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Přednáška „Slunce 3D“

Pátek 5. března v 18 hodin, přednáškový sál vsetínské hvězdárny.
Jedinečný vizuální zážitek, který umožní divákům proniknout do tajemství Slunce prostřednictvím 3D projekce. Populární prostorové zobrazení založené na stejném principu známém například z kin IMAX vás vtáhne do děje. Pomocí 3D animací z NASA a záběrů ze sond Stereo vás seznámíme se současnými poznatky o naší nejbližší hvězdě - Slunci.

Slunce 3D
Obr. 1: Plakát k přednášce
Tridakt
Obr. 2:Firma Tridakt, online shop a dodavatel 3D technologií, který poskytuje široký sortiment v této oblasti. www.tridakt.cz
3D projekce - slova, se kterými se v poslední době setkáváme častěji než kdy jindy. 3D kina, televize, internet, to je současnost a hlavně budoucnost multimediální techniky. V návaznosti na tento trend jsme na vsetínské hvězdárně asi před rokem vytvořili své vlastní 3D „minikino“. Námi zvolená cesta, založená na principu pasivní polarizace, byla sice náročná na realizaci, ale ve výsledku jako jediná splňuje naše očekávání a nároky. První krátkou slideshow jsme veřejnosti představili na konci minulého roku na vsetínském zámku a setkala se ze značným ohlasem. V návaznosti na tento úspěšný krok jsme pro vás nyní připravili další prezentaci, tentokrát přednášku Slunce 3D. Jde tedy o první přednášku kompletně zpracovanou pro systém 3D pasivní polarizace. Zveme vás tedy na tuto „valašskou 3D premiéru“ a těšíme se na vaši návštěvu.

| Autor: Miroslav Jedlička | Vydáno dne 25. 02. 2010 | 6393 přečtení | Vytisknout článek