Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Historie a současnost astronomie v regionech

V Galerii Gratis vsetínského zámku probíhá v období od 7. března do 27. dubna 2008 výstava s názvem Historie a současnost astronomie v regionech, která je věnována hvězdárnám i planetáriím v příhraničních oblastech na česko–slovenském pomezí a jejich činnosti v oblasti mimoškolního vzdělávání, volnočasových aktivit mládeže, popularizace přírodních věd či odborné astronomické práce. Na velkoplošných panelech jsou zde veřejnosti představeny aktivity hvězdáren Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje na straně české, Žilinského a Trenčianského samosprávného kraje na straně slovenské.

Výstava Historie a současnost astronomie v regionech
Obr. 1: Plakátek k výstavě Historie a současnost astronomie v regionech.
Výstava byla připravena na Hvězdárně Valašské Meziříčí a veřejnosti poprvé představena již v roce 2006 v rámci projektu Poznávání bez hranic, který byl spolufinancován Evropskou unií a k jehož realizaci bylo využito prostředků z Fondu mikroprojektů, spravovaného regionem Bílé Karpaty. Expozici instalovali pracovníci Muzea regionu Valašsko a Hvězdárny Vsetín. Výstavu si můžete prohlédnout denně mimo pondělí mezi 9. až 17. hodinou.

[1] Muzeum Regionu Valašsko. Dostupné z: http://www.muzeumvalassko.cz/....
[2] Stránky projektu. Dostupné z: http://projekty.astrovm.cz/pbh/indexpbh.php.| Autor: Jiří Srba | Vydáno dne 03. 04. 2008 | 2793 přečtení | Vytisknout článek