Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Reprízy přednášky „Slunce 3D“

Čtvrtek 27. května a pátek 28. května vždy v 18 hodin, přednáškový sál hvězdárny.
Jedinečný vizuální zážitek, který opět umožní divákům proniknout do tajemství Slunce prostřednictvím 3D projekce. Populární prostorové zobrazení založené na stejném principu známém například z kin IMAX vás vtáhne do děje. Pomocí 3D animací z NASA a záběrů ze sond Stereo vás seznámíme se současnými poznatky o naší nejbližší hvězdě - Slunci.

Foresta SG a.s.
Obr. 1: Za pomoc děkujeme firmě Foresta SG a.s. www.foresta.cz
Tridakt
Obr. 2:Firma Tridakt, online shop a dodavatel 3D technologií, který poskytuje široký sortiment v této oblasti. www.tridakt.cz

Na základě velkého zájmu o projekci „Slunce 3D“ jsme se rozhodli uskutečnit dvě reprízy této přednášky. Bohužel díky technickým problémům na lampě jednoho z dataprojektorů realizujeme opakování přednášky až s velkým zpožděním. Peníze k opravě nám nyní nebyly uvolněny, a tak nás zachránila až štědrá výpomoc od firmy Foresta SG a.s. Tímto velmi děkujeme firmě Foresta SG a.s. a jmenovitě panu Zgarbovi za pořízení nové lampy do dataprojektoru. Bez této pomoci by se další 3D projekce na hvězdárně v dohledné době nemohly uskutečnit.

Rezervace vstupenek

Vzhledem k předpokládanému zájmu si na tuto akci můžete dopředu rezervovat vstupenky na tel: 571_411_819. Zamluvené vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 20 minut před zahájením přednášky.

Vstupné na 3D přednášku je pro dospělé 40,- Kč, pro děti a mládež 20,- Kč, rodinné vstupné 60,- Kč.

Nabídka přednášky „Slunce 3D“ pro školy

Pro školy i mimoškolská zařízení rozšiřujeme nabídku programů o přednášku „Slunce 3D“. Tato přednáška je vhodná pro žáky druhého stupně základních škol a všech typů středních škol.


| Autor: Miroslav Jedlička | Vydáno dne 19. 05. 2010 | 6017 přečtení | Vytisknout článek