Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Noc vědců 2012 na vsetínské hvězdárně

Svátek sv. Václava, tedy pátek 28. září, byl letos vybrán Evropskou komisí jako termín již tradiční celoevropské iniciativy známé pod názvem Noc vědců. O tom, že věda nemusí být jen nudná, ale dokáže být i zajímavá a zábavná se můžete přesvědčit na vsetínské hvězdárně, kde bude připraven pestrý program pro malé i velké návštěvníky.

Noc vědců
Obr. 1: Logo projektu Noc vědců.

PROGRAM:

18:00 – 19:30 hodin: Kosmické simulátory
Chcete si vyzkoušet, jak se přistává se sondou Curiosity na povrchu Marsu? Nebo chcete znovu prožít největší dobrodružství v dějinách lidstva – let mise Apollo 11 na Měsíc? Tak právě pro vás budou ve foyeru hvězdárny připraveny interaktivní programy, které vám to umožní.

19:30 – 20:30 hodin: Vesmír 3D
Díky moderní 3D projekční technologii se budete moci pokochat například úžasnými záběry z práce astronautů na oběžné dráze, nebo pohledy do hlubin kosmu.

20:30 – 22:30 hodin: Setkání s Měsícem
Na závěr Noci vědců vás čeká pozorování hvězdné oblohy. Tentokrát ale trochu netradiční, protože pohled do blízkých i vzdálenějších koutů vesmíru vám zprostředkují nové moderní přenosné dalekohledy. Přestože se jedná o relativně malé přístroje, jejich možnosti dokážou příjemně překvapit a snesou plné srovnání s dalekohledy v kopuli vsetínské hvězdárny. Pozorování se koná pouze za jasné a bezmračné oblohy.

Vstup na všechny akce bude během Noci vědců ZDARMA!


| Autor: Martin Leskovjan | Vydáno dne 23. 09. 2012 | 3015 přečtení | Vytisknout článek