Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Na základě opatření vlády proti šíření koronaviru je od pátku 18. 12. 2020 do odvolání Hvězdárna Vsetín UZAVŘENA !
Akce hvězdárny

Noc vědců v pátek 22. září 2006

V sobotu 23. září v 6 hodin a 3 minuty středoevropského letního času vstoupí Slunce do znamení Vah a nastane tak podzimní rovnodennost. Den a noc budou stejně dlouhé. Na 22. září 2006, předvečer podzimní rovnodennosti, vyhlásila Evropská komise již druhý ročník Evropské noci vědců. Do akce se zapojí také řada astronomických institucí v České republice, které přinášejí zajímavý a pestrý program pro širokou veřejnost. Mezi nimi také Hvězdárna Vsetín.

logo noc vědců 2006
Obr. 1: Oficiální logo Evropské Noci vědců 2006. [1]

Přes den, v době od 9 do 16 hodin, se budou na Hvězdárně Vsetín konat exkurze, při kterých se návštěvníci seznámí s vybavením a činností hvězdárny. Budou si také moci prohlédnout meteorologickou stanici Českého hydrometeorologického ústavu umístěnou v areálu. Za příznivého počasí bude probíhat pozorování Slunce.

Od 20:00 hodin pak bude za příznivého počasí následovat pozorování objektů noční oblohy různými typy dalekohledů i pouhým okem. Návštěvníci se budou moci seznámit i s některými pozorovatelskými aktivitami hvězdárny a členů astronomických kroužků (práce s CCD kamerou, pozorování meteorů, astrofotografie, …).

Vstup na akce uspořádané v rámci Noci vědců je ZDARMA!

Plakátek s programem Noci vědců

Plakátek můžete v případě zájmu vytisknout a vyvěsit - předem děkujeme.

[1] Noc vědců 2006; Dostupné z: http://www.astro.cz/akce/noc_vedcu/2006/.

| Autor: Jiří Srba | Vydáno dne 29. 08. 2006 | 2306 přečtení | Vytisknout článek