Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Jarní prázdniny s muzeem (na hvězdárně a na zámku)

Hledáte pro své děti atraktivní program na jarní prázdniny? Muzeum regionu Valašsko má pro vás zajímavou nabídku. Od úterý 26. února do pátku 1. března pořádá na zámku a hvězdárně ve Vsetíně akci plnou her a zábavy s názvem Jarní prázdniny s muzeem.

Program pro rodiny s dětmi startuje každý den od 10 hodin a bude vždy probíhat ve čtyřech, zhruba 50 minut dlouhých, vzájemně navazujících cyklech. Ideální je nejprve navštívit program na zámku (10 hod., 11 hod., 13 hod. a 14 hod.), kde vás čekají různé zábavné aktivity a spousta tvoření zaměřeného na masopust (úterý – fašankové karnevalové čepičky, středa – drátkované ozdoby na krk, čtvrtek – masky a škrabošky, pátek – doplňky na masky). Ze zámku pak můžete zamířít rovnou na hvězdárnu, kde je program následující: 11. a 12 hod. interaktivní zábava, pozorování Slunce a prohlídka hvězdárny, 14 hod. pokusy se vzduchoprázdnem, 15 hod. 3D pořad (úterý a čtvrtek - Do kosmu, středa a pátek - Sluneční soustava).

Příchozí mohou v rámci jednotného vstupného navštívit nejen programy v obou objektech, ale také si projít některé prostory zámku včetně vyhlídky na věži. „Přijďte s vašimi dětmi užít si společnou zábavu při hrách, tvoření a dalších zajímavých aktivitách. Program je koncipován tak, abyste mohli přijít každý den a pokaždé zažili něco jiného,“ vzkázuje jedna z organizátorek akce Zuzana Dorociaková.
Vstupné: 40 Kč/osoba na den, 110 Kč/osoba 4 dny, dítě do 3 let zdarma.

Sledujte také náš Facebook a Instagram Muzeum regionu Valašsko.


| Vydáno dne 26. 2. 2019 |