Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Akce hvězdárny

Noc vědců na vsetínské hvězdárně

Víte, že věda není jen nudná, ale dokáže být i zábavná a zajímavá? Přijďte se o tom přesvědčit v pátek 23. září na vsetínskou hvězdárnu, kde pro vás pracovníci nachystali pestrý program jako příspěvek k celoevropské iniciativě známé jako Noc vědců pořádané z podnětu Evropské komise.

Noc vědců
Obr. 1: Logo projektu Noc vědců.

Program:

16:00 – 17:30 hod: Sluneční odpoledne
Připravili jsme pro vás povídání o Slunci, ale hlavně také praktickou ukázku, při které sami uvidíte, jak s pomocí moderní záznamové techniky Slunce fotografujeme a následně zpracováváme obraz slunečních skvrn.

17:30 – 18:30 hod: Raketový podvečer
Víte, co je to vodní raketa? Na této zábavné hračce poznáte jak fungují některé fyzikální principy v praxi. Ukázkou (zejména pro dětské publikum) budou vodní rakety vyrobené s členy astronomického kroužku a astroklubu.

18:30 – 20:30 hod: Večer u „stříbrného plátna“
Za večerního šera usednete ve venkovním areálu hvězdárny pod otevřenou oblohu, kde jsme pro vás připravili videoprojekci dokumentů s astronomickou tématikou.

20:30 – 22:30 hod: Noc pod hvězdami
Na závěr Noci vědců vás čeká pozorování hvězdné oblohy dalekohledy v kopuli vsetínské hvězdárny. Pozorování se koná pouze za jasné a bezmračné oblohy.

Vstup na všechny akce bude během Noci vědců ZDARMA!


| Autor: Miroslav Jedlička | Vydáno dne 16. 09. 2011 | 3960 přečtení | Vytisknout článek