Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje

Fotogalerie 2006

Fotogalerie je nedílnou součástí stránek každé organizace, která se snaží dlouhodobě dokumentovat svou činnost. Výjimkou nemůže být ani Hvězdárna Vsetín.

1. KOLO ASTRONOMICKÉ OLYMPIÁDY 2006/07

Zde naleznete snímky dokumentující průběh 1. kola astronomické olympiády 2006/07 ve Vsetíně, které zorganizovala paní učitelka Jaroslava Ševčíková ze ZŠ Sychrov a formou dvou přednášek pro mladé „olympioniky“ k němu přispěla i naše hvězdárna.

Večerní přednáška na hvězdárně 8.11.2006 - žáci ZŠ Sychrov a ZŠ Trávníky. Slavnostní zahájení - Tomáš Bezouška, Pavel Svozil, Jiří Haas, Karel Zahradníček. První kolo AO mladší kategorie (6. a 7. třídy). Diskuse nad výsledky a propagačními materiály.

Demonstrátorský seminář

Ve dnech 13. až 15. října 2006 jsme se zúčastnili Demonstrátorského semináře ve Valašském Meziříčí. Jeho průběh dokumentuje několik fotografií. Foto: Jiří Srba a Nikon F65

 přednášková místnost hvězdárny VM kuloární diskuse ve foaye prohlídka kopule přednáška o komunikaci (Ivo Míček)

Světový kosmický týden 2006

Světový kosmický týden patří již k pravidelným a zavedeným akcím vsetínské hvězdárny. Zde naleznete několik fotografií z přednáškových večerů které se uskutečnily v rámci světového kosmického týdne 2006.

Zahájení Světového kosmického týdne 2006 Přednáška lety raketoplánů v roce 2006 Ukončení Světového kosmického týdne 2006 Přednáška Robotický výzkum komet a asteroidů

Seminář ve slovenské Rudine

Ve dnech 22. až 24. září 2006 jsem měl možnost se zúčastnit semináře „Zákryty, zatmění a meziplanetární hmota“, který se uskutečnil jako součást příhraničního projektu s názvem „Přes hvězdy ke spolupráci a poznání“, který organizují hvězdárny ve Valašském Meziříčí a Kysuckom Novom mestě. Zde je několik fotografií, pořízených přímo na místě. K semináři byl vydán také reportážní článeček. Foto: Jiří Srba a Nikon F65

 kopce v dáli přednáškový sál nad Sporthotelem úvodní slovo ředitelů

Přechod Měsíce přes Plejády

Dne 12. září 2006 došlo k přechodu Měsíce přes otevřenou hvězdokupu Plejády. Tento zajímavý úkaz pro vás zdokumentoval Martin Machala.

Měsíc a Plejády - 0.3125s / f3.3 Měsíc a Plejády - 2s / f3.3 Měsíc a Plejády - 3.2s / f4 Měsíc a Plejády - 5s / f4.5

Částečné zatmění Měsíce 7. září 2006

Průběh částečného zatmění Měsíce 7. září 2006 zachytil spolupracovník hvězdárny Emil Březina. Počasí docela vyšlo a úkaz byl i nízko nad obzorem nápadnější, než jsme čekali.

Zatmění Měsíce - 20:25 SELČ Zatmění Měsíce - 20:50 SELČ Zatmění Měsíce - 21:25 SELČ Zatmění Měsíce - 21:55 SELČ

Kongres IAU v Praze

Zde naleznete několik zajímavých fotografií, které jsme pro vás vybrali ze snímků pořízených na kongresu Mezinárodní astronomické unie, který se uskutečnil letos v srpnu v Praze. Chcete-li se dozvědět více, na našich stránkách naleznete také článek „Zápisky z kongresu IAU“.

Vlajky IAU před KCP model VLT II Itokawa jako na dlani logo v hlavním sále

Přednáška „Krátké tři minuty“

V pátek 19. května 2006 se v přednáškovém sále hvězdárny uskutečnila astronomicko-cestopisná přednáška Ondřeje Mikulaštíka o cestě za úplným zatměním Slunce.

Zahájení přednášky K pozorování zatmění je potřeba pořádná výzbroj Úplné zatmění Slunce Přednášející měl na triku zatmění Slunce

Týden otevřených dveří 2006

Zde naleznete několik fotografií z již tradiční akce Hvězdárny Vsetín, Týdne otevřených dveří, která se koná pravidelně o jarních prázdninách.

Exkurze u meteostanice Exkurze v pozorovatelně Pohled do přednáškového sálu Diskuze po přednášce

Přednášky v Dubnici nad Váhom

V lednu se vydal spolupracovník hvězdárny Michal Václavík na přednáškové "turné" k našim slovenským sousedům. O historii, současnosti a budoucnosti amerických raketoplánů přednášel v Dubnici nad Váhom.

Plakátek k přednášce Prázdný sál Zaplněný sál Mohutné promítací plátno