Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje
Na základě opatření vlády proti šíření koronaviru je od pátku 18. 12. 2020 do odvolání Hvězdárna Vsetín UZAVŘENA !

Fotogalerie 2006

Fotogalerie je nedílnou součástí stránek každé organizace, která se snaží dlouhodobě dokumentovat svou činnost. Výjimkou nemůže být ani Hvězdárna Vsetín.

1. KOLO ASTRONOMICKÉ OLYMPIÁDY 2006/07

Zde naleznete snímky dokumentující průběh 1. kola astronomické olympiády 2006/07 ve Vsetíně, které zorganizovala paní učitelka Jaroslava Ševčíková ze ZŠ Sychrov a formou dvou přednášek pro mladé „olympioniky“ k němu přispěla i naše hvězdárna.

Večerní přednáška na hvězdárně 8.11.2006 - žáci ZŠ Sychrov a ZŠ Trávníky. Slavnostní zahájení - Tomáš Bezouška, Pavel Svozil, Jiří Haas, Karel Zahradníček. První kolo AO mladší kategorie (6. a 7. třídy). Diskuse nad výsledky a propagačními materiály.

Demonstrátorský seminář

Ve dnech 13. až 15. října 2006 jsme se zúčastnili Demonstrátorského semináře ve Valašském Meziříčí. Jeho průběh dokumentuje několik fotografií. Foto: Jiří Srba a Nikon F65

 přednášková místnost hvězdárny VM kuloární diskuse ve foaye prohlídka kopule přednáška o komunikaci (Ivo Míček)

Světový kosmický týden 2006

Světový kosmický týden patří již k pravidelným a zavedeným akcím vsetínské hvězdárny. Zde naleznete několik fotografií z přednáškových večerů které se uskutečnily v rámci světového kosmického týdne 2006.

Zahájení Světového kosmického týdne 2006 Přednáška lety raketoplánů v roce 2006 Ukončení Světového kosmického týdne 2006 Přednáška Robotický výzkum komet a asteroidů

Seminář ve slovenské Rudine

Ve dnech 22. až 24. září 2006 jsem měl možnost se zúčastnit semináře „Zákryty, zatmění a meziplanetární hmota“, který se uskutečnil jako součást příhraničního projektu s názvem „Přes hvězdy ke spolupráci a poznání“, který organizují hvězdárny ve Valašském Meziříčí a Kysuckom Novom mestě. Zde je několik fotografií, pořízených přímo na místě. K semináři byl vydán také reportážní článeček. Foto: Jiří Srba a Nikon F65

 kopce v dáli přednáškový sál nad Sporthotelem úvodní slovo ředitelů

Přechod Měsíce přes Plejády

Dne 12. září 2006 došlo k přechodu Měsíce přes otevřenou hvězdokupu Plejády. Tento zajímavý úkaz pro vás zdokumentoval Martin Machala.

Měsíc a Plejády - 0.3125s / f3.3 Měsíc a Plejády - 2s / f3.3 Měsíc a Plejády - 3.2s / f4 Měsíc a Plejády - 5s / f4.5

Částečné zatmění Měsíce 7. září 2006

Průběh částečného zatmění Měsíce 7. září 2006 zachytil spolupracovník hvězdárny Emil Březina. Počasí docela vyšlo a úkaz byl i nízko nad obzorem nápadnější, než jsme čekali.

Zatmění Měsíce - 20:25 SELČ Zatmění Měsíce - 20:50 SELČ Zatmění Měsíce - 21:25 SELČ Zatmění Měsíce - 21:55 SELČ

Kongres IAU v Praze

Zde naleznete několik zajímavých fotografií, které jsme pro vás vybrali ze snímků pořízených na kongresu Mezinárodní astronomické unie, který se uskutečnil letos v srpnu v Praze. Chcete-li se dozvědět více, na našich stránkách naleznete také článek „Zápisky z kongresu IAU“.

Vlajky IAU před KCP model VLT II Itokawa jako na dlani logo v hlavním sále

Přednáška „Krátké tři minuty“

V pátek 19. května 2006 se v přednáškovém sále hvězdárny uskutečnila astronomicko-cestopisná přednáška Ondřeje Mikulaštíka o cestě za úplným zatměním Slunce.

Zahájení přednášky K pozorování zatmění je potřeba pořádná výzbroj Úplné zatmění Slunce Přednášející měl na triku zatmění Slunce

Týden otevřených dveří 2006

Zde naleznete několik fotografií z již tradiční akce Hvězdárny Vsetín, Týdne otevřených dveří, která se koná pravidelně o jarních prázdninách.

Exkurze u meteostanice Exkurze v pozorovatelně Pohled do přednáškového sálu Diskuze po přednášce

Přednášky v Dubnici nad Váhom

V lednu se vydal spolupracovník hvězdárny Michal Václavík na přednáškové "turné" k našim slovenským sousedům. O historii, současnosti a budoucnosti amerických raketoplánů přednášel v Dubnici nad Váhom.

Plakátek k přednášce Prázdný sál Zaplněný sál Mohutné promítací plátno