Hvězdárna Vsetín logo Muzea regionu Valašsko logo Zlínského kraje

Kde nás najdete

Město Vsetín, které má tu čest hostit na svém území malou hvězdárnu, se nachází na východním okraji dnešní České Republiky, jen několik kilometrů od hranic se Slovenskem.

Toto bývalé okresní město je dnes součástí Zlínského kraje.

Hvězdárna se nachází na severním okraji Vsetína, jen několik set metrů od nejvýznamnější turistické zajímavosti – Zámku Vsetín.

Česká republika Zlínský kraj Vsetínsko

Mapa

Přesná poloha

Pro ty vybavené moderní technikou by snad mohly být užitečné i následující informace. Hvězdárnu hledejte dokud se na vašem GPS neobjeví přibližně tyto zeměpisné souřadnice:

  • 17˚ 59' 46,57" východní délky
  • 49˚ 20' 39,06" severní šířky
  • 389,4 m nad hladinou Jaderského moře

Kontakt

Pro případ, že byste nás rádi kontaktovali ještě před vaší návštěvou, můžete nám napsat na níže uvedené adresy nebo zatelefonovat.

Hvězdárna Vsetín
Jabloňová 231
755 11 Vsetín

e-mail: info@hvezdarna-vsetin.cz

telefon: +420 737 211 819

Bariéry

Hvězdárna byla postavena v roce 1950 z větší části amatérsky. Úprava budovy a veškerých zařízení na plně bezbariérové je nemožná. Částečně bezbariérový přístup je pouze do přednáškového sálu (1 nízký schod u hlavních dveří, máme s tím zkušenosti).

Parkování

Možnost parkování poblíž hvězdárny je omezena na několik vozů, větší parkoviště je vzdálené přibližně 200 metrů na parkovišti vedle hřbitova, nebo na Horním náměstí